Recenze: Tónovací krém 2v1 a BB cream 8in1 Dermacol

31. srpna 2015 v 10:02 | Neli |  Pleť, pokožka
Přes léto nemám ráda hutné make-upy, proto hledám vhodné přípravky, které mají lehčí složení, chrání mou pleť a zároveň dokáží i dobře sjednotit a na pleti vydrží. Letos jsem zkoušela dva "krémy" od Dermacolu - Tónovací krém 2v1 a BB cream 8in1. Oba jsem si pořídila v nejsvětlejší variantě, protože jsem bledule i v létě.


Oba výrobky mají 30ml, cena Tónovacího krému je 120,-Kč a BB creamu 160,-Kč.


Co mě ale překvapilo je rozdíl v odstínech. Sice jde o rozdílné produkty, ale je to stejná značka a oba jsou to nejsvětlejší odstíny, nicméně je na první pohled BB cream tmavší. Píši na první pohled, protože k mému druhému překvapení (:D) na pleti vypadá přirozeněji BB cream, protože se dá krásně rozetřít. Nejdřív ale všechno popořadě. Více jsem byla spokojená s bíbíčkem, tak začnu tím.

BB cream slibuje tyto věci:


Já sama mohu potvrdit pouze SPF15, přirozený vzhled, hydrataci a sjednocený tón pleti. Řekla bych, že je středně až lehce krycí, takže ke krytí nedokonalostí jsem musela použít korektor. Co jsem nepocítila vůbec je pocit svěží pleti (možná jen když jsem se stříkla termálkou :D) a nedá se ani říct, že bych měla vyloženě sametovou pleť. To vůbec. Výdrž BBčka je (aslespoň na mé pleti) ve 30 a více stupních asi 2 hodiny bez lesknutí, pak už se musí hodně přepudrovávat a přepudrovávat a přepudrovávat.
Co bych ale chtěla pochválit je rozhodně to SPFko, určitě se to na léto hodí. Taky krásně voní, hezky se roztírá a do pleti se dobře zapracovává. Je poměrně řídké konzistence, to nevím jestli je výhoda nebo nevýhoda, ale dobře se s ním pracuje. Pokud nemáte vyloženě problematickou pleť a nepotřebujete zakrýt akné nebo jizvy, tak bych vám mohla doporučit po něm v létě sáhnout.

Tónovací krém 2v1

U tónovacího krému bych chtěla vyzdvihnout to, že je hypoalergenní, což je u lidí s citlivou pokožkou nebo atopickým ekzémem velká výhoda. Dále hezky sjednotí pleť, je lehký a rychle se jakoby "vstřebá". To je výhoda na léto - nezatěžuje pleť. Nevýhodu v rychlém vstřebání vidím v tom, že se s krémem musí hodně (opravdu hodně) rychle pracovat, po chvíli jde totiž hůř roztírat a na pleti je tmavší, než bych chtěla, a to i přesto, že mám nejsvětlejší odstín. Co mi dále chybí je SPFko, proto jsem mnohokrát raději sáhla po BB creamu. Řekla bych, že je lehce krycí, nepočítejte s tím, že vám zakryje velké nedokonalosti. Výdrž můžu srovnat s BBčkem, ve velkém horku je třeba hodně zapudrovávat.

Kdybych to měla shrnout, tak je za mě v létě z těchto dvou produktů určitě lepší BBčko. Jednak kvůli SPF faktoru, jednak díky lepší manipulaci a zapracovávání do pleti. Používala jsem ho mnohem radši.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama